Основна функція вихлопної системи – це звісно виведення відпрацьованих вихлопних газів, але, окрім того, вона допомагає зменшувати звуки вихлопу, його температуру, а також нейтралізувати отруйні гази від попадання в навколишнє середовище.

Ремонт вихлопної системи технологічно складний процес і потребує професійного підходу.

Автосервіс «Експерт Моторз» пропонує послуги діагностики і ремонту вихлопної системи різних марок легкових автомобілів та комерційного транспорту. Спеціалізуємось на поточному ремонті з заміною окремих комплектуючих, а також капітальному ремонті вихлопної системи.

Причини поломки вихлопної системи

Несправна вихлопна система проявляється:

  • Гучним звуками (ревінням)
  • Деренчливим металевим звуком (в разі несправності резонатора)
  • Зниженням потужності двигуна (внаслідок забитого нейтралізатора, відмовою лямбда-зонда і т. д.)
  • Попаданням вихлопних газів в салон автомобіля
  • Появою кіптяви на деталях тощо.

Причин, через які вихлопна система потребує ремонту, може бути чимало. Одними з найчастіших є:

Корозія. З’являється внаслідок постійного контакту елементів системи з вологою і реагентами; сильним перепадом температур, а також накопиченням конденсату всередині глушника і резонатора. З часом вона вражає корпус глушників, каталізаторів, резонаторів, проміжних труб, зварювальних швів кріплень і призводить до їхньої поломки/прогорання.

Механічні пошкодження. Різноманітні вм’ятини, які порушують внутрішні перегородки в деталях, обривання опор глушника і т. д., які найчастіше з’являються внаслідок удару об перешкоду, їзди по нерівних дорогах тощо.

Температурні деформації. Часті перепади температури, нагрів і охолодження, призводять до деформації поверхонь, внаслідок чого втрачається герметичність прилягання/з’єднань елементів, з’являються тріщини, розриви.

Діагностика вихлопної системи

Ремонт вихлопної системи, як і будь-який інший, складається з низки основних етапів:

  • Діагностика і встановлення причин поломки
  • Узгодження з автовласником варіантів відновлення/заміни несправних деталей
  • Ремонт елементів вихлопної системи
  • Перевірка і тестування працездатності системи.

Первинно діагностувати вихлопну систему – завдання не складне, достатньо звернути увагу на шум вихлопу і супутні нехарактерні звуки з-під авто, якщо вони посилились – потрібно заглянути під автомобіль і визначити місце пошкодження. Ретельна діагностика відбувається вже після демонтажу деталей вихлопної системи. Визначаються несправні елементи, а також ті, які потенційно скоро вийдуть з ладу.

Далі майстер сервісу обговорює з власником автомобіля варіанти проведення ремонту і спільно приймається рішення про його виконання.

Як ремонтують вихлопну систему

Процес ремонту вихлопної системи залежить від характеру поломки, найчастіше пошкоджені деталі замінюються на нові, рідше – елементи підлягають відновленню. Зазначимо, що окрім каталізаторів і лямбд-зондів можливий ремонт будь-якого компоненту вихлопної системи.

Ремонт елементів вихлопної системи у випадку незначних пошкоджень проводиться за рахунок зварювання або наварювання латок, у більш складних випадках – врізання елементів замість пошкоджених або заміна деталей на нові.

Завдяки зварюванню можна відновити пошкодження до 30% від загальної площі деталі. Проте, враховуючи навантаження на вихлопну систему, пам’ятайте, що відновлення деталей системи мають тимчасовий характер, і лише повна заміна елементу на якісний новий дає впевненість в довготривалій експлуатації.

Спеціалісти автосервісу «Експерт Моторз» можуть виконати такі послуги по ремонту вихлопної системи:

Вартість ремонту вихлопної системи

Вартість ремонту вихлопної системи варіюється і залежить від складності робіт та кількості деталей, які підлягають заміні.

Орієнтовна вартість окремих послуг по ремонту вихлопної системи в автосервісі «Експерт Моторз».

Вид послугиВартість
Заміна глушника400-600 грн
Заміна прийомної труби300-500 грн
Заміна каталізатора600-1 500 грн
Заміна гофри400-1 000 грн
Зварювання100-300 грн

 

Записатись на ремонт вихлопної системи в автосервісі «Експерт Моторз», тел.: (067) 406-91-99